Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Akceptuję

Dwór Mościbrody

decor

Gospodarstwo rybackie

 

Częścią Folwarku Mościbrody jest gospodarstwo rybackie Mościbrody. Dawniej stale zapewniało dostawy ryb do dworu, a obecnie zgodnie z prawie 200-letnią tradycją, zajmuje się przede wszystkim hodowlą i sprzedażą karpia.

Gospodarstwo to kompleks stawów rybnych, położonych w dolinie Muchawki, na terenie Siedlecko-Węgrowskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu.
Stawy te są łącznikiem pomiędzy obszarem Rezerwatu Przyrody Gołobórz a obszarem „Natura 2000 – Ostoja Nadliwiecka i Dolina Liwca”.

 

 

Zauważalna jest wysoka różnorodność biologiczna, obecność siedlisk przyrodniczych będących przedmiotami ochrony oraz chronionych i ginących gatunków roślin, grzybów i zwierząt.


Stawy są kluczowym elementem krajobrazu kulturowego Mazowsza i południowego Podlasia, budowa ich oparta jest na systemie małej retencji. Od początków istnienia mają ogromny wpływ na otaczające środowisko. Stawy poprawiają mikroklimat i łagodzą skutki upałów, zatrzymują też spływ wód powierzchniowych.


Karp z Dworskich stawów w Mościbrodach jest wpisany na listę Dziedzictwa Kulinarnego Mazowsza. 


Potrawy z karpia królują na stołach w Dworze Mościbrody i w Restauracji Dworskiej. Już się cieszymy na myśl, że odkryją Państwo na nowo smak tej szlachetnej ryby w wielu wydaniach.

 

Gospodarstwo Rybackie- Bogdan Olszewski:

+48 504 069 264

rybakowka.moscibrody@wp.pl

 

decoration
Zapytaj o ofertę
decoration

Współpraca

decoration
Kontakt

Mościbrody 52, 08-112 Wiśniew
(woj. mazowieckie)

+48 (25) 641 70 30 Rezerwacja pokoi
Rezerwacja stolików w Restauracji Dworskiej
recepcja@dwormoscibrody.pl